Ponuka citrusových stromčekov a hnojív k predaju z prebytkov

V tejto časti stránky ponúkam na predaj  citrusové rastliny z prebytkov / NIE KOMERCNE!/ Citrusy sú vrúbľované,  takéto citrusy sa tak stávajú plnohodnotnýni rastlinami, následne v následujúcom roku alebo najneskôr v treťom roku  od rozmnoženia daným spôsobom začínajú kvitnúť a plodiť kvalitné ovocie, ktoré má tak väčšiu hodnotu, ako to z obchodov. 

Citrusy sú u mňa v ponuke do vypredania obmadzených zásob, pokiaľ teplota vonkajšieho prostredia v noci  ešte neklesá , respektíve v istom období aspoň načas neklesá pod mínus 8 st.C a denná sa pohybuje minimálne okolo nuly, je možné rastliny poslať po telefonickom dohovore alebo emailom, posielam výhradne na dobierku, to je klasika, keď zákazník zaplatí za rastlinu až pri prevzatí  doručenej zásielky.

Rastliny  ešte pred odoslaním sú do balíka kvalitne zabalené do plastových krytov odolných proti akémukoľvek nárazu, poškodenie rastlín je tak nulové. Rastliny vydržia v balíku minimálne týždeň, avšak  dodacia lehota od jeho odoslania zákazníkovi je maximálne 3 dni. Rastliny som schopný poslať výhradne len do českej a do slovenskej republiky.

 

Poštovné poplatky sú v pevnej sadzbe, presne podľa poštovných taríf.

Cena poštovného okrem rastlín v rámci Slovenska je : 5,50

Cena za kuriersku službu sa navyšuje na sumu: 11,50€ za kompletný balík, preto v objednávacom formulári v :

POZNAMKA K OBJEDNAVKE´´ ……uveďte prosím spôsob prepravy.

vyplnený objednávací formulár odošlite ako prílohu na Môj email:      citrusy@bross.eu

Objednávací formulár si môžete stiahnuť sem: objednavkovyformular

. Termín doručenia rastlín od ich samotného objednania je najviac 7 pracovných dní.

Pôvod rastlinných podnoží, na ktoré sú vrúbľované citrusy, sú v UK/ British Republic.    

Môj email: citrusy@bross.eu  alebo v prípade potreby ma kontaktujte napríklad cez BRÁNU KONTAKTU SEM: prosím kliknite na odkaz:  http://www.exoticke-rastliny.eu/kontakt/  alebo v MENU stránky KONTAKTU. Na otázky odpovedám emailom po pracovnej dobe po 15:00 hodine alebo vo večerných hodinách každý deň.

alebo priama live konverzácia cez kontaktný formulár https://dashboard.tawk.to online na lište tejto webovej stránky vpravo dole/ ružová malá lištička, určite si ju všimnete…v prípade, že nie som online, môžte aj sem zanechať odkaz, ozvem sa vám emailom.
 

Ponúkam len rastliny odolné voči chladu, teplu, škodcom, vzhľadom na druhy podnoží, ktoré sú použité pri vrúbľovaní  / citrus Carizzo, citrus Citrumello 4475, Volkameriána/ rastlín, sú tie následne vhodné aj pre chladné aj teplé zimovanie. V chlade prezimujú aj v úplnej tme, pokiaľ ich máme záujem pestovať celoročne v byte, potrebujú umiestnenie pri okne, ale  pozor, nie na radiátore!

Takmer každej odrody citrusovej rastliny po dohode termínu dodani alebo návštevy  je možné si rezervovať aj viac sadeníc.

Výška rastlín pri priemernej cene 10€ kus je vždy okolo 35 cm, niekedy aj viac, sú jeden až dvojročné, vrúbľované, kvitnú v následujúcom roku pestovania.

PONUKA odrôd CITRUSOV K PREDAJU,….. fotografia citrusovníka v ponuke sem:

 

mandarína unshiu Okitsu …. približná veľkosť vrúbľovaných citrusov, ktoré mám v ponuke, toto foto nie je ilustračné, ale pravý náhľad

-v ponuke sú citrusy, vek sadeníc: 1,5 roka, výška: 25 až 30 cm……  ODRODY:

pomaranč VALENCIA: 8€

mandarína clementína Oronules: 10€

citrón limon CERZA: 8€

grepfruit Ricco Rosso: 8€

mandarína unshiu: japonská: 8€

pomaranč Valencia: 8€

 

 

 

Pestovanie tropických a subtropických rastlín